آدرنالین خالص

زندگی با تمام فراز و نشیبها ولی بسیار هیجان انگیز است و فرصت های زیادی برای تجربه لحظاتی از نشاط و آدرنالین خالص را فراهم می کند. شما بدون شک زمانی که به اتفاقات خوبی که در زندگی تان می افتد فکر می کنید، احساس در ابرها بودن را تجربه کرده اید. در مقابل زمانی که همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود، خسته کننده است. معمولاً چالش‌های غیرمنتظره ذهن ما را به یک مارپیچ تاریک می‌برد. وقتی با چالشی روبرو می شوید هیچ چیز درست پیش نمی رود و حس میکنید که همه چیز در اطراف شما در حال فروپاشی است.

معمولاً اغلب ما هر روز را با نیت خوب شروع می کنیم. ما می دانیم که برای تجربه مزایای دستیابی به اهدافمان، باید از به تعویق انداختن کارها دست برداریم. با این حال، کار روزانه ای که برای رسیدن به اهداف اصلی زندگی ما لازم است، همیشه ساده نیست. کار سختی است، و به همین دلیل، افراد زیادی به یک زندگی «به اندازه کافی خوب» و معمولی رضایت می دهند.

خبر خوب این است که استراتژی‌های مشخصی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید تا تغییراتی در ذهن خود ایجاد کنید تا از به تعویق انداختن کارها خودداری کنید، و به هر هدفی که دارید دست یابید تا زندگی‌ای داشته باشید که بیشتر مردم فقط رویای ایجاد آن را در سر می‌پرورانند.

در اینجا 9 راه مهم برای دستیابی به اهداف خود و متوقف کردن کارهایی که برای ایجاد یک زندگی پر از موفقیت لازم است را به تعویق نیاندازید، را خواهم گفت :

1- با چشم انداز شروع کنید

مردم اغلب به اهداف خود نمی رسند زیرا تصویر روشنی از معنای موفقیت ندارند. هدف گذاری موفق با شفافیت در مورد آنچه می خواهید انجام دهید شروع می شود. به تعویق انداختن کارها را می توان در فقدان اهداف روشن جستجو کرد. چشم انداز شما هدف شما و اقداماتی را که هر روز انجام می دهید تقویت می کند. برای اینکه کار روی اهدافتان را به تعویق نیندازید، کمی وقت بگذارید و درباره همه چیزهایی که می‌خواهید در روابط، کار، تجارت، امور مالی، دوستی‌ها، سلامتی و تأثیرات اجتماعی به دست آورید، کاملاً دقیق باشید.

2- یک برنامه واقع بینانه تنظیم کنید و به آن پایبند باشید

سازماندهی می تواند بهترین استراتژی شما برای به تعویق انداختن اهمال کاری باشد. علاوه بر شفاف بودن در مورد چشم انداز خود برای موفقیت، باید یک برنامه واقعی و مشخص برای نحوه گذراندن هر روز و انجام عمل داشته باشید.  وقتی برنامه‌ریزی می‌کنید، با هدفی از خواب بیدار می‌شوید، که به شما کمک می‌کند از سرگردانی بی‌پایان در روزهای خود بدون دانستن آنچه باید انجام دهید اجتناب کنید. وقتی برنامه ای دارید، اجازه ندهید چالش های غیرمنتظره زندگی شما را از بین ببرد. متعهد شوید که برنامه خود را دنبال کنید و کارها را به تعویق نیندازید.

3- هر روز را با چیزهایی شروع کنید که فقط برای شما هستند

معمولاً نیازها و خواسته های دیگران بر اولویت های ما غالب است. ما روزهایمان را با درخواست های فوری و چیزهایی که دیگران از ما می خواهند شروع می کنیم. شروع روز خود با وظایف دیگران سریعترین راه برای به تعویق انداختن کار روی اهدافتان است. برای دستیابی به اهدافتان و دست کشیدن از به تعویق انداختن کارها، هر روز را با وظایف، اهداف و لحظاتی که فقط برای شماست شروع کنید. خودتان و اهدافتان را در اولویت قرار دهید. رویاها، آرزوها و اهداف شما باید جایگاه اصلی را در تصمیم گیری شما داشته باشند. آنچه می خواهید انجام دهید مهم است و سزاوار توجه کامل شماست.

4- متعهد شوید که ثابت قدم باشید

بهترین راه برای دستیابی به اهداف خود، پذیرش و تعهد به ثبات است. همانطور که کارهای روزانه را در یک دوره زمانی انجام می دهید، یک گام به عقب بر می دارید و متوجه می شوید که بیش از آنچه فکر می کنید به اهداف خود نزدیک شده اید. از نگاه کردن به تصویر کامل آنچه می خواهید به دست آورید دست بردارید زیرا شما را تحت تأثیر قرار می دهد. روی شکستن اهداف خود به تکه های کوچکی تمرکز کنید که قابل هضم هستند و منجر به پیروزی های سریع می شوند.

5- بهینه سازی، و گسترش

وقتی از استراتژی رشد «بهینه‌سازی و گسترش» استفاده می‌کنید، موفقیت ایجاد می‌کنید.

“بهینه سازی” به این معنی است که به برنامه ریزی، اقدامات روزانه و اهداف خود نگاه می کنید و می بینید که کجا می توانید هر بخش از فرآیند خود را بهینه کنید. بهینه‌سازی به تسریع رشد کمک می‌کند، زیرا آنچه را که کار می‌کند تغییر می‌دهید و آنچه را که نباید انجام شود حذف می‌کنید.

“گسترش” به این معنی است که شما اهداف بزرگتری تعیین می کنید و متعهد به انجام کارهایی هستید که غیرممکن به نظر می رسد. مرحله گسترش زمانی است که شما رشد تصاعدی را تجربه می کنید، زیرا در حال حرکت فراتر از آنچه راحت است، هستید.

6- پیشرفت خود را جشن بگیرید

یکی از دلایلی که افراد کار روی اهداف خود را به تعویق می اندازند این است که هرگز روند خود را جشن نمی گیرند. تو ربات نیستی. همانطور که هر برد را تجربه می کنید – صرف نظر از اندازه آن برد – باید پیشرفت را طوری جشن بگیرید که گویی در المپیک برنده شده اید. شما باید بزرگترین تشویق کننده خود در سفر برای تبدیل شدن به بهترین خود باشید.

7- سرگرمی بیشتری را به هدف گذاری خود اضافه کنید

«فقط کار، بدون بازی». اگر برای اهداف خود سخت کار کنید، مفید خواهد بود، اما زمانی که سرگرمی را در برنامه خود ترکیب می کنید، می توان کار سخت را برای مدت زمان طولانی تری ادامه داد. وقتی از کاری که انجام می دهید هیجان زده نیستید، کارها را به تعویق می اندازید.

شما همچنین می توانید برای به تعویق انداختن کارها، به عنوان پاداشی برای سرگرمی در نظر بگیرید. وقتی پیشرفت می کنید، با تجربیات لذت بخش به خودتان پاداش می دهید. این می‌تواند یک جایزه انگیزشی و الهام‌بخشی باشد که برای متوقف کردن کارها به آن نیاز دارید.

8- برای بهترین زندگی خود متعهد شوید

شما به اهداف خود دست خواهید یافت و زمانی که در تصمیم گیری های خود متعهد باشید و متعهد می شوید که به بهترین زندگی را برای خود بسازید، کارها را به تعویق نمی اندازید. فقط شما می دانید که بهترین زندگی شما چگونه به نظر می رسد و چه چیزی را می خواهید به دست آورید، اما اقدام همراه با تعهد برای رسیدن به این هدف باعث می شود که چگونه یک زندگی پر از موفقیت را به واقعیت تبدیل کنید.

9- هر نوع انرژی منفی را پاک کنید

یکی از رایج‌ترین روش‌هایی که افراد در رسیدن به هدفشان خرابکاری می‌کنند، اجازه دادن به منفی‌گرایی است. افراد منفی نگر سعی می کنند شما را متقاعد کنند که اهداف شما غیرممکن است زیرا آن افراد قبلاً در زندگی خود موفق نبودند.

مهم نیست که تا چه اندازه منفی باشد، پاکسازی آن بهترین راه برای تمرکز و با انگیزه ماندن برای ادامه دستیابی به اهداف است. پاکسازی اشیا و افراد ممکن است به شما آسیب برساند، اما این بهترین استراتژی برای متوقف کردن کارها و رسیدن به اهدافتان است.

 

سخن آخر

  • هیچ چیز شما را از تعیین و تحقق اهداف زندگی، کار، شغل، رابطه یا کسب و کارتان باز نمی دارد. البته این کار آسان نیست، اما می‌توان با یک برنامه و تعهد به انجام کار، قوی‌ترین باشید.
  • سوالی که باید از خود بپرسید این است که اگر تصمیم بگیرید که کارها را به تعویق بیندازید و از اهدافی که می خواهید به آنها برسید غفلت کنید چه اتفاقی می افتد؟
  • کسی نباشید که پاسخ آن سوال را پیدا کند. سخت کار کنید و از رضایت دادن به یک زندگی به اندازه کافی خوب خودداری کنید.
  • مهم نیست که چه چیزهایی را از دست داده اید و یا چه اتفاقی در گذشته شما افتاده است، یا هر شکستی که تجربه می کنید، می توانید به اهداف خود برسید و زندگی پر از تجربیات باورنکردنی داشته باشید. از همین الان و زمانی شروع می شود که دیگر چیزها را به تعویق نمی اندازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *