بخشندگی خدا

آیا تا به حال به بدن خودت فکر کردی ؟ آیا فکر کردی که چطور کار می کنه ؟ بیا تا در این مقاله که اسمشو گذاشتم بخشندگی خدا برات بگم.

علم پزشکی با اکتشافاتی که کرده، چشمان ما را به دنیای وسیع و پر رمز و راز درون ما باز کرده یعنی حالا می دانیم که ریه‌های ما قابلیت تصفیه هوا و خون را هفت برابر بیش از نیازمان برآورده می سازد. کلیه‌ها نیز بیش از ظرفیت و نیاز ما کار می کنند و حتی یکی هم به عنوان یدک داریم. با هر بار اهدای خون، تمام خونی که از دست دادیم، دوباره تولید می شود. اسپرمها که هر بار میلونها تولید و از بدن خارج می شوند و فقط یکی یا دوتا از آنها راه خود را پیدا کرده و مابقی هدر می روند و باز هم بیشتر از آنها در بدن ما تولید می شوند.

این همه بخشندگی و دست و دلبازی فقط و فقط از طرف خداوند خالق متعال قابل اجراست که به ما هدیه داده می شود.

تمام موارد بالا فقط قسمتی از این همه بخشندگی است. بگذریم از سیستم عصبی و شبکه گسترده آن در سرتاسر بدن که هدایت تمام ریزه کاریهای بدن را بر عهده دارند. سیستم بینایی با قابلیت تشخیص میلیونها رنگ که حتی در تاریکی نیز امکان رؤیت را به ما می دهد. سیستم شنوایی با آن همه پیچیدگی و قابلیتهای فراوان که می توانیم چهره و سن هر شخص را فقط از صدایش تشخیص دهیم. و از همه مهمتر مغز است که همه موارد بالا را کنترل می کند. مغز با قدرت بالا و خارق العاده که به خودی خود معجزه ای بزرگ است.

ما چگونه بودیم؟

واقعاً همه این نعمتها را خداوند متعال بدون هیچگونه کم و کسری و حتی بیش از نیاز معمولی ما عطا کرده. ولی سؤال اینجاست : آیا ما قدر این همه نعمت را می دانیم ؟ آیا باور داریم که همه اینها بر اساس حکمتی از جانب خالق یکتا به ماعطا شده ؟ آیا می دانیم که هر کدام از ما چه استفاده های بهینه‌ای از هر کدام از این اعضا می توانیم انجام دهیم ؟

چگونه از این نعمتها استفاده بهینه داشته باشیم؟

البته کسانی هم بودند و هستند که از این نعمتها بیشترین استفاده را کردند. مانند دانشمندان، ورزشکاران و مخترعان که هر کدام به نوبه خود از عقل، هوش، دست و پا و عضله های خود استفاده بهینه‌ای کردند. برای این کار ابتدا باید وجود این نعمتها را درک کنیم و در ادامه با خودشناسی و پرورش مهارتهای خاص ما نیز می توانیم از این نعمتها به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

و در آخر آیا به همان اندازه که خدا با ما مهربان و بخشنده است، ما نیز با خالق خود و با دیگران مهربان و بخشنده هستیم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *