بهره وری

امروزه بهره وری یکی از مهم ترین مهارت هایی است که باید در دنیای پر از حواس پرتی داشته باشید. چه مجرد باشی و چه متأهل، همانطور که شروع به کار می کنی مسئولیت ها و خواسته های بیشتری در زندگی خواهی داشت. و اگر بهره وری کافی نداشته باشی، وقت آزاد زیادی نخواهی داشت و استرس به حداکثر میرسد. بنابراین، با به حداکثر رساندن بهره وری خود، موارد زیر را برای خود به ارمغان می آوری:

وقت آزاد بیشتر

استرس کمتر

اعتبار بیشتر در محل کار

اشتباهات کمتر

زمان بیشتری برای استراحت

راههای زیادی برای افزایش بهره وری وجود دارد اما بهترین کارهایی که می توانی انجام دهی عبارتند از:

۱وظایف خودت را اولویت بندی کن

۲وظایف بزرگ را به وظایف و اقدامات کوچکتر تقسیم کن

۳روی یک چیز تمرکز کن و چند کار را همزمان انجام نده

اما بیا با هم روراست باشیم، انجام همه موارد بالا سخت استبه خصوص اگر کارهای روزانه خود را نمی نویسی و برنامه ریزی نمی کنی. به همین دلیل یکی از بهترین راههای افزایش بهره وری، استفاده از یک برنامه ریز روزانه است. با استفاده از برنامه ریز می توانی به راحتی کارهای خود را اولویت بندی و برنامه ریزی کنی. یک برنامه ریز می تواند به شما کمک کند تا متمرکز بمانی و کارهای بیشتری را در زمان کمتر انجام دهی، بنابراین می توانی بهره وری بیشتری داشته باشی و استرس کمتری داشته باشی.

«بهره وری یک مسئله اتفاقی نیست. بلکه در اثر تعهد، برنامه ریزی هوشمندانه و تلاش به دست می آید

با شلوغ شدن زندگی با کار و خواسته های خانواده، زمان کمتری را به سلامت روحی و جسمی خود اختصاص می دهیم. گاهی اوقات آنقدر پر از کار و مسئولیت هستیم که حتی نمی‌توانیم سرمان را بلند کنیم تا استراحت کنیم، چه رسد به رفتن به باشگاه. و با انجام این کار، جنبه سلامت، که یکی از مهمترین جنبه های زندگی ما است، شروع به آسیب می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *