ترس از اقدام

مطمئنم همه شما در مرحله ای از زندگی ترس از اقدام را تجربه کرده اید…

زمانی که تصمیم می گیرید یک هدف یا رویا را محقق کنید و برای رسیدن به آن اقدام کنید، با موانع ذهنی درونی که شما را از شروع بازمی‌دارد، ضربه می‌خورید. موانعی مانند:

به تعویق انداختن:

امروز و فردا کردن تبدیل به عادتی بد در اکثر افراد شده و همیشه کارهای امروز را به فردا و پس فردا موکول می کنند. 

کمال گرایی:

یک دیگر از مشکلات و موانع، انتظار برای کامل شدن همه چیز قبل از شروع است. که این کار به کمال گرایی معروف است. مطمئن باشید هیچگاه همه چیز کامل نمی شود و باید همیشه و در هر زمان بهترین استفاده از امکانات موجود را کرد و کار را شروع کنید.

عدم تعهد و تنبلی:

انجام کارهای آسان و راحت و عدم پرداختن به مسائل سخت

بهانه:

بهانه گیری و توجیه عادت بسیار بدی است و بهترین راه برای عدم انجام کار یا به قول خودمان از زیر کار در رفتن.

ترس از شکست:

ترس در دو زمان به سراغ افراد می آید اولی قبل از شروع که ترس از شکست دارند و دومی وقتی با شکست یا اشتباه روبرو می شوند به راحتی تسلیم شوند.

این موانع دلایلی هستند که بسیاری از افراد حتی قبل از شروع رویاهای خود از آنها دست می کشند، زیرا… این موانع شما را از دستیابی به اهدافتان باز نمی دارد. بلکه شما را از مهمترین گام برای موفقیت یعنی اقدام کردن باز می دارند.

بدتر از موانع بالا اطرافیان شما هستند که سعی می کنند شما را از دستیابی به اهدافتان باز دارند. اگر تصمیم دارید که یک کسب و کار راه اندازی کنید، برخی از دوستان یا خانواده شما ممکن است به جای حمایت و کمک، دلایلی را بیان کنند که چرا نباید آن کسب و کار را راه اندازی کنید.

افکار منفی به درون منتقل می شوند

تمام صحبت‌ها و افکار منفی که دیگران به شما انتقال می دهند، خودگفتاری منفی درونی شما را تقویت می‌کند، در نتیجه موانع بالا تأثیر بیشتری بر اقدامات شما خواهند داشت و به همین دلیل است که اغلب افراد اهدافی را تعیین می کنند و رویاهایی را در سر می پرورانند، که حتی قبل از شروع کار از بین می روند.

بنابراین، اگر در محاصره افرادی هستید که شما را از تعقیب اهداف و رویاهایتان باز می دارند، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به آنها گوش ندهید. می دانم، انجام این کار سخت است اما مجبوری باید این کار را انجام دهی تا به آرزوهایت برسی.

راهکار مهم

تنها راه برای غلبه بر موانع درونی این است که کاری را انجام دهید که آنها شما را از انجام آن باز می دارند – اقدام کنید! حتی اگر یک اقدام کوچک است، آن را انجام دهید. زیرا هنگامی که کوچکترین اقدام را انجام می دهید، مغز شما متوجه می شود که انجام آن، کار سختی نیست. بنابراین به اقدامات خود در جهت اهداف خود ادامه خواهید داد.

اگر به طور مداوم این کار را انجام دهید، موانع درونی شروع به محو شدن خواهند کرد و بدون فکر کردن به آنها اقدام خواهید کرد. در نتیجه، نظرات خانواده و نزدیکان شما به اندازه قبل بر شما تاثیر گذار نخواهد بود، زیرا در انتهای تونل نوری را مشاهده خواهید کرد که شما را به حرکت رو به جلو سوق می دهد.

امیدوارم برایتان مفید باشد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *