تشییع جنازه صندوقها

روزی از روزها در یکی از شهرهای آمریکا مراسم تشییع جنازه ای با 418 تابوت به راه افتاد. تمام کسانی که این تشییع جنازه صندوقها را همراهی می کردند با ماسک و تجهیزات کامل بودند. در کل مسیر تجهیزات ایمنی و آمبولانس مستقر بود تا این تابوت ها به سلامت و بدون هیچ مشکلی به قبرستان خود برسند. قبرستانی در قعر دریا و جایی که هیچ خطری برای کسی نداشته باشد.

واقعاً چه چیزی درون این تابوت ها بود ؟ تمام این تابوت ها حامل بمبهای گاز اعصاب بودند که دولت آمریکا تصمیم به از بین بردن آنها گرفته بود و هر تابوت حامل 30 بمب بود یعنی در کل تعداد بیش از 12000 بمب. سؤال اینجاست که واقعاً چرا این بمبها در حال انهدام و دفن بودند ؟ آیا به دلیل مسائل خیرخواهانه و بشردوستانه بود ؟

جواب “منفی” است. در واقع به دلیل اکتشاف و ساخت بمبهای قوی تر و با تکنولژی بالاتر، این بمبها دیگر ارزش استفاده نداشتند. چون آنها فقط مثلاً 1000 نفر را می کشتند ولی بمبهای جدید قابلیت کشتار سریعتر و بیش از 10000 نفر را داشتند. بمبهای جدید شیمیایی و میکروبی بودند که جایگزین مدل قدیمی شدند.

در واقع چیزی که اعلام شد (تشییع جنازه صندوقها) این بود که آنها را در قعر دریا مدفون خواهند کرد ولی به احتمال زیاد حقیقت چیز دیگری بود. چون به هر حال برای سخت آنها هزینه هایی شده بود و منطقی نیست که آنها را به همین راحتی تلف کنند. این مراسم فقط بای اذهان عموم است و پشت پرده چیز دیگری است. بمبهای قدیمی به کشورهای دیگر ارسال می شوند تا برای تحقق اهدافشان بتوانند از آنها استفاده کنند و دولت آمریکا نیز پولهای هنگفتی بابت آنها دریافت می کند.

جایگزینی در طول تاریخ

سلاحها مدام در حال پیشرفت بوده و هستند. با ساخت تیربار و مسلسل، تفنگهای تک تیر حذف شدند. نارنجک، جای «ککتل مولوتوف» را گرفت. گاز اعصاب جایگزین گاز خردل گشت و به همین شکل هر سال چیزهای جدیدی ساخته و جایگزین می شوند.

پیشرفت حیرت انگیز

اما امروزه جنگها شکل دیگری پیدا کرده اند و آن سلاحهای قدیمی دیگر استفاده آن چنانی ندارند. در گذشته شجاعت و تاکتیک های جنگی حرف اول را می زدند ولی امروزه مکر، خباثب و نامردی حرف اول را می زند. امروز میکروبها و ویروسها، ژنرالهای جنگی هستند و جایگزین کل سلاحهای قدیمی هستند. ویروسهایی که نه بویی دارند و نه رنگی و با وسایل ساده قابلیت انتشار و فراگیری دارند.

در آخر انسان جایگاه خود را پشت میکروبها و ویروسها پیدا کرد و سوار بر این اسلحه بی صدا هر سال جان میلیونها انسان را در معرض خطر قرار می دهند و هر زمان که اراده کنند می توانند با ساده ترین روش آن را بین مردم بی گناه منتشر کنند. و از آن بدتر اینکه راه درمان آنرا نیز درست می کنند و می فروشند و این گونه است که بدون درد و خونریزی پولهای کشورهای دیگر را به یغما می برند.

دیدگاه‌

محمد صدوقی

اوایل سلاحها برای جنگها ساخته میشدنداما حالا جنگها برای فروش سلاحها ساخته میشوند.

Lion

بله دقیقاً و در این میان مردم همیشه تحت فشار و محکوم به تحمل بدبختیها را دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *