تعادل در زندگی

هرچه بزرگتر می شویم، ایجاد تعادل در زندگی و بین نیازهای شخصی و شغلی سخت تر می شود. و دلیل اینکه بسیاری از مردم چنین احساسی دارند این است که واقعاً نمی دانند معنی واقعی تعادل چیست. من هم معنی تعادل را به درستی نمی دانستم تا زمانی که به پسرم دوچرخه سواری را آموزش می دادم.

رابطه دوچرخه سواری و تعادل

وقتی بچه ها برای اولین بار سوار دوچرخه می شوند، سعی می کنند با ایستادن در جای خود و چرخاندن چرخ به چپ و راست، دوچرخه را متعادل کنند.این روش اشتباهی برای تعادل دوچرخه است، اما چون اولین بار است که این کار را انجام می دهند آنها دائماً چرخ را به چپ و راست می چرخانند و فکر می کنند که دوچرخه را متعادل می کند اما در حقیقت، کاری که آنها می کنند فقط باعث می شود از دوچرخه بیفتند.

این دقیقاً همان روشی است که بیشتر ما می خواهیم به کمک آن زندگی خود را متعادل کنیم. ما در هر لحظه به صدها جهت مختلف کشیده می‌شویم و به جای اینکه به جلو حرکت کنیم، در جای خود می‌ مانیم و فقط بین چیزهایی که باید تعادل داشته باشیم به عقب و جلو می‌رویم. بنابراین، ایجاد تعادل در زندگی خود را به یک کابوس تبدیل می کنیم.

راه حل چیست ؟

ساده ترین راه حل این است که به جلو ادامه دهید، درست مانند دوچرخه سواری. وقتی در مسیر مستقیمی پیش می روید، تعادل در زندگی نیز آسان تر خواهد بود. بنابراین دفعه بعد قبل از اینکه سعی کنید زندگی خود را متعادل کنید، زمان خود را مدیریت کنید و این سوال را از خود بپرسید – “کجا می خواهم بروم؟”

داشتن یک جهت مشخص و واضح نه تنها می تواند به شما کمک کند تا سریعتر به اهداف خود برسید، بلکه ایجاد تعادل در زندگی شما را بسیار آسان تر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *