شتاب دهنده زندگی

ایجاد تعادل بین تمام جنبه های زندگی بسیار سخت است. یکی از بهترین راه هایی که برای ایجاد تعادل، از طریق چیزی است که آن راشتاب دهنده زندگیمی نامیم. شتاب دهندهها، مهارتهای اصلی زندگی هستند که مانند اهرمهایی به شما کمک می کنند تا بتوانید بین جنبه های زندگی تعادل ایجاد کنید. این شتاب دهنده ها عبارتند از : 

خود توانمندسازی

فردی که خود توانمند است انگیزه و اعتماد به نفس پایداری در مورد آنچه می خواهد به دست آورد دارد. آنها اهدف خود را به خوبی می شناسند و می دانند که چگونه در زمان سختی ها خود را توسعه دهند تا مثبت و با انگیزه بمانند.

خود کنترلی

فردی که خودکنترلی دارد به طور مداوم اهداف و برنامه های روشنی را برای خود تعیین می کند و همیشه آنها را دنبال می کند. آنها همچنین می دانند که چگونه عادتهای سازنده بسازند که از اهداف آنها حمایت کند.

تجدید نشاط

فردی که دارای نشاط است از نظر جسمی مناسب و سالم است زیرا به طور منظم ورزش می کند، خوب غذا می خورد و می داند چگونه از خود مراقبت کند و همیشه انرژی کافی برای رسیدگی به تمام خواسته های روزانه خود را دارند.

تسلط بر احساسات

فردی با تسلط عاطفی می تواند نحوه احساس و مقابله با موقعیت ها را مدیریت و تغییر دهد. با این کار همچنین می توان منفی بودن را به اقدامات مثبت تبدیل کرد.

ارتباط آگاهانه و درست

فردی که ارتباط آگاهانه دارد، ایده های دیگران را درک می کند و می تواند افکار و احساسات خود را به وضوح بیان و ارائه دهد. این افراد همچنین در تأثیرگذاری بر دیگران خوب هستند و ایجاد روابط قابل اعتماد و طولانی مدت برایشان آسان است.

تمرکز هوشمند

فردی با تمرکز هوشمند کارها را به بهترین شکل و کارآمدترین روش انجام می دهد. چنین شخصی همیشه هوشمندانه کار، زمان و انرژی خود را کنترل می کند.

یادگیری مستمر

فردی با یادگیری مستمر می تواند به سرعت بر هر دانش و مهارتی مسلط شود. او به سرعت به تغییرات واکنش نشان می دهد و هرگز از رشد و حرکت رو به جلو باز نمی ایستد.

تفکر سازنده

فردی که دارای تفکر سازنده است، ذهنی روشن و خلاق دارد. او می داند که چگونه از حافظه و قدرت مغز خود برای حل مشکلات و خلاقیت استفاده کند.

این موارد، ۸ شتاب دهنده زندگی هستند که اگر روی بهبود آنها تمرکز کنید، زندگی شما بسیار آسان تر و بدون استرس می شود. اما بهبود آنها می تواند بسیار سخت باشد ولی قابل انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *