ضرورت وجود مشکلات

یکی از حقایق غیر قابل انکار در زندگی، وجود مشکلات است. هنگامی که مشکلات وجود دارند یعنی زندگی و کسب و کار زنده است. وجود مشکلات در زندگی امری بسیار طبیعی است چون ما در دنیایی نامطمئن زندگی می کنیم. هر مشکلی قابل حل است، فقط باید زمانی را در سکوت و آرامش و با صبر و حوصله به تفکر و قراردادن کارها در جای مناسب اختصاص داد.

اگر در زندگی و کار هیچ مشکل یا مسئلهای نباشد، به معنای زنگ خطری است تا به شما هشدار دهد که در سرازیری هستید. عدم وجود مشکلات یعنی سکون و عدم تحرک. مانند شناگری که اگر مدام دست و پا نزند غرق می شود. پس هنگامی که خدا شما را در معرض مشکلات قرار می دهد ناراحت نباشید و بدانید که خداوند شما را دوست دارد. چون می خواهد همیشه در حال حرکت و پیشرفت باشید.

حرکت رو به جلو

برای ادامه حرکت رو به جلو و رفتن به مرحله بعدی در زندگی، باید با چالشهای زیادی روبرو شد. چالشهایی که بر اساس شرایط، بزرگ و کوچک هستند. مشکلات کوچک را همواره داریم و چون بر اساس تجربیات گذشته با آنها آشناییم و به راحتی می توانیم از عهده آنها بر بیاییم. اما مشکلات بزرگ که آسیب آنها نیز بزرگ است همواره دغدغه اغلب مردم است.

اگر یاد نگیریم مشکلاتمان را چگونه حل کنیم، آن وقت است که تبدیل به استرس و اضطراب می شوند. وقتی با مشکلی در زندگی یا کار مواجه می شویم احساس می کنیم که فقط ما مشکل داریم. اما اینگونه نیست چون همه مردم نیز به اندازه ما و یا بیشتر یا کمتر با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند. فقط حجم و نوع آنها متفاوت است.

برخی از مشکلات یا بحران‌ها

  • مشکلات مالی

در تمام مراحل زندگی باید منتظر مشکلات مالی باشیم. بحرانهای مالی هر چند وقت یکبار به سراغ اغلب مردم می آیند. پس باید این پیش بینی را انجام دهیم و برای این بحرانها یا همان روز مبادا آماده باشیم. اما گاهی ممکن است بحران به گونه ای بزرگ باشد که برایش آمادگی نداریم و ما را غافلگیر کند.

هنگامی که چنین بحرانی به وجود می آید، ابتدا باید شرایط را بپذیریم و سپس با صبر و حوصله علت بحران و مشکل را پیدا کنیم. برای بحرانهای مالی چند راه حل می توان پیشنهاد داد از جمله : اگر چندین بدهی دارید، باید به دنبال راهی برای تجمیع این بدهی ها باشید تا بازپرداخت آنها به جای اینکه در چند جا باشد، در یک واحد تجمیع شده و ماهانه فقط یک پرداختی داشته باشید. همچنین می توان با فروش برخی از دارایی ها، اوضاع را نجات داد.

اگر این مشکل مالی به دلیل از دست دادن شغلتان باشد، باید تلاش کنید تا هرچه زودتر شغل جدید و بهتری را پیدا کنید.

  • مشکلات سلامتی

یکی دیگر از مشکلات مهمی که به ویژه این روزها گریبان گیر اغلب مرده شده، بحران سلامتی است. راه حل این بحران فقط و فقط تغییر سبک زندگی است. سعنی کنید همواره به دنبال زندگی شاد و آرام باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *